MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN İLLER ARTIYOR

Koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılması gereken maskelerin, kullanılması zorunlu hale geliyor. Maskesiz sokağa çıkma yasağı ilan eden Kütahya ve Kars’la birlikte toplam 38 şehirde sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

Türkiye “yeni normal” dönemine girmesine rağmen koronavirüsle mücadele devam ediyor. 2. Dalga’nın önüne geçmek isteyen yetkililer virüsle mücadelede önemli araçlardan biri olan maskenin kullanımı zorunlu hale getiriyor.

MASKE TAKMAYANLARA CEZA YAZILACAK

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda maskesiz yasaklama getirilen cadde ve sokaklara maske takmadan çıkan vatandaşlar hakkında cezai işlem uygulanacak.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

Koronavirüs salgını nedeniyle Kütahya, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak ve Bursa’da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

 

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir