Memurlara Belediye Teşekkür Etmeleri Yasak Mı?

Belediyelerin koronavirüs salgınına yönelik başlattıkları yardım kampanyaları hükümetçe yasaklanırken, Belediyeye teşekkür eden doktor hakkında soruşturma açıldı. Teşekkür yasaklandı mı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir belediyelerince koronavirüs (covid-19) yardım kampanyaları içişleri bakanlığı genelgesiyle yasaklanmış, yasak daha da genişleyerek belediyelere ait aşevleri hesaplarına bloke koyulmuştu.

Dün son olarak Eskişehir Büyükşehir belediyesinin 25 yıldır hizmet veren aşevi için yardım hesabının bloke edilmesinden sonra CHPli belediyeye yardımından dolayı teşekkür eden aile hekimi hakkında soruşturma açıldığı iddia edildi.

CHPli İzmit Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarına yönelik yapılan maske yardımına sosyal medya hesabından teşekkür edene Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Saraybahçe Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan aile hekimi Sibel Gören hakkında soruşturma açıldı.

Belediye tarafından verilen eldiven ve maskeler için “Aile Sağlığı Merkezleri’nin unutulduğu günlerde bizi unutmayan Fatma Kaplan ve İzmit belediyesine çok teşekkürler…” ifadelerini kullanan Dr. Gören hakkında Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığını iddia edildi.

Dr. Gören twitter hesabından şu ifadelerle tepki gösterdi:

“Bu paylaşımım şikayet edilmiş. Hakkımda soruşturma açılmış,savunmam isteniyor. Buradaki suç unsuru nedir acaba? Bu günlerde bile bunlarla uğraşılmasını protesto ediyorum. Hem de Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun tüm soruşturmaların ertelenmesi ile ilgili yazısı varken…”

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir