MHP’NİN SOSYAL MEDYA TEKLİFİ TROLLERİ ENDİŞELENDİRDİ

MHP‘nin ‘İnternet ortamında yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi’ hakkında hazırladığı kanun teklifinde, kullanıcıların sosyal medyaya kimlik numarasıyla giriş yapması önerisi trolleri endişelendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk tarafından sunulan teklifte sosyal medyadaki yalan haberler ve sahte hesaplar yüzünden birçok internet kullanıcısının mağduriyet yaşadığını belirtti.

Daha önce torba yasa teklifiyle gündeme gelen ancak tepkilerin ardından tekliften çıkartılan sosyal ağ sağlayıcılarına Türkiye’de temsilcilik açma ve temsilci bulundurma zorunluluğu da yine teklifte yer alan maddelerden oldu.

Sosyal medya hesaplarına TC Kimlikle girme teklifi sosyal medya FETÖ, PKK, SOL ÖRGÜTLER, AK Troll olarak geçen ve karşı görüşler hakkında sahte görsel haber ve paylaşımlar hakaretler yaparak propaganda yapan kişilerde endişeye sebep oldu.

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir