MOSKOVA’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Rusya’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Rusya’nın başkenti ve en büyük şehri Moskova Belediye başkanı yaşı kaç olursa olsun tüm şehirde yasak ilan etti.

Rusya Federasyonun Başkenti Moskova’nın Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in web sitesinde yayınlanan açıklamada koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle, yarından itibaren yaşı ne olursa olsun tüm Moskova sakinlerine evde kalma zorunluluğu getirildiği belirtildi.

Sputnik’in haberine göre Sobyanin’in sitesinde yer alan açıklamada,

 “Yarından itibaren Moskova’nın tüm sakinleri için, yaşları ne olursa olsun evlerinde kendilerini izole etme zorunluluğu getiriliyor” ifadelerine yer verildi.

Açıklamaya göre Moskovalılara, sadece acil tıbbi yardım başvurusunda bulunulması, hayatları ve sağlıkları doğrudan tehdit altında olması, zorunlu hallerde işe seyahat edilmesi, en yakında bulunan faal mağaza veya eczaneden alışveriş yapılması, ikamet yerinden en fazla 100 metreye kadar mesafelerde evcil hayvanların dolaştırılması, evsel atıkların dışarıya çıkarılması gibi durumlarda evlerinden çıkmalarına izin verileceği açıklandı.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir