MUHALEFET YAPMAK BAŞKA SAÇMALAMAK BAŞKA

İktidar, muhalefetin hizmetini engelleyemeye çalışır, muhalefet sırf muhaliflik için doğruya karşı çıkar. Ne zaman siyasi hırsları bırakıp ülke için doğru sözlere hak verilecek merak ediyorum.

İktidarın muhalif belediyelerin hizmetini engellemeye yönelik eylemleri ne kadar hatalı ise, kurumlar arası diyolog olmalı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde salgın önlemleri kapsamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun borçlanma yetkisine tepki göstererek reddeden ve kendi ilçesinde meclisten oy birliği ile 10 milyon liralık borçlanma yetkisi alan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ne kadar siyasi ahlaktan uzaksa muhalif sendikaların bugün okul bahçelerinde kılınacak Cuma namazını muhalefet malzemeleri yapmaları saçmalıktır.

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun zamandır kapalı olan camilerde Cuma namazının açık havada kılınmasına yönündeki karara Eğitim Sen ve Eğitim-İş sendikalarından tepki geldi.

Sendikalar tüm inançlara eşit uzaklıkta olması gereken okulların bahçelerinde cuma namazı kılınacak olmasının anayasaya aykırı olduğunu belirtti.

Peki sendikalar okulların kapalı olduğunu, salgına yönelik tedbirlerde okulların bahçelerin müsait olduğunu bilmiyor mu?

Okullarda kılınacak namazın siyaset malzemesi yapılması doğru değildir.

Asıl önemli konu Sendikalar, her mahallede onlarca cami varken okul sayısının yetersizliğinden eğitim kalitesinden, Eğitim kalitesi için çözüm önerisi sunması gerekmez mi?

İster iktidar yanlısı olun ister muhalif ama şunu unutmayın doğru olanı desteklemek gerek, hataları açıkça dile getirmek.

18 Yıllık AKP iktidarında yetişen bir nesilde AKP ye oy oranı düşük çıkıyorsa gençlerde AKP bunu iyi düşünmeli

KÜRŞAD ÖRNEK

 

 

Ayrıca Bakınız

İLAÇLARA %25 ZAM GELDİ

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, yarından itibaren geçerli olmak üzere tüm ilaçlara yüzde 25 zam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir