OLİMPİYATLAR SÜRESİZ OLARAK MI ERTELENECEK

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen spor müsabakaları ve olimpiyatların süresiz olarak ertelenebileceğini gündeme geldi

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021’e ertelenen 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları için Japonya Başbakanı Şinzo Abe, koronavirüs salgını kontrol altına alınmadığı taktirde hiçbir şekilde düzenlenemeyeceğini açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Abe, Japonya’nın Olimpiyatlar ile ilgili yaptığı hazırlıklar kapsamında 13 milyar dolar harcadığını ve 3 milyar dolarlık sponsorluk anlaşması yapıldığını belirterek, “Olimpiyatlar ve paralimpik olimpiyatlar her açıdan eksiksiz olarak yapılmalı. Tüm atletler ve seyirciler güvenli bir şekilde katılabilmeli. Ancak koronavirüs salgını sebebiyle şu andaki şartlarda Olimpiyat oyunlarını bu şekliyle gerçekleştirmek imkansız. Olimpiyatlar, Dünya’daki tüm ülkelerin salgına karşı verdiği savaşı yendiği zaman düzenlenmelidir.” diye konuştu.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Japonya hükümetiyle yaptığı görüşmeler sonrası mart ayında Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 2021 Temmuz’una ertelendiğini duyurmuştu.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir