ÖNCE ELEŞTİRDİ SONRA GERİ ADIM ATTI

Gaziantep Büyükşehir Başkanı Şahin, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li belediyeler için yaptığı PKK ve FETÖ benzetmesine karşı çıktığı açıklamaları, düzeltti.

AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Halk Partili (CHP)’li belediyeler için yaptığı FETÖ, PKK benzetmesine karşı çıkan sözlerini düzeltti.

Fatma Şahin, sosyal medya hesabı Twitter dan konuyla ilgili açıklama yaptı: “Bir radyo ve YouTube kanalında Sayın Cumhurbaşkanımızın adı anılmadan sorulan soruya verdiğim cevap, sanki Cumhurbaşkanımızın görüşlerine karşı ifadeler gibi yansıtıldı. Konuşmamın tamamı dinlendiğinde asla böyle bir niyetin olmadığı açıkça görülecektir.

Cumhurbaşkanımızın, salgınla ilgili tedbirlerin belirli bir planlamayla yürütülmesi gerektiğini belirten ifadeleri bizim çalışmalarımızın da odağını oluşturmaktadır. Bir Ak Partili olarak Cumhurbaşkanımızın belirlediği politikalara aykırı beyanda bulunmamız söz konusu olamaz.”

ERDOĞAN’IN BELEDİYELERE FETÖ VE PKK BENZETMESİ

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadele için yardım toplayan ve vatandaşa yardımlarda bulunan CHP’li belediyelerin salgına karşı yardım girişimlerine “FETÖ ve PKK” benzetmesi yaparak tepki göstermiş, “Asli işlerini yürütemeyen CHP’li belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı şov yapmaktır. Bunlar FETÖ ve PKK tarafındaki örgütler tarafından da denenmişti. Sorun ekmek dağıtmak değil, bunu şehirdeki diğer faaliyetlerle uyumsuz, plansız yapmaktır. Sorun herhangi bir konuda farklı düşünmek değil, yalan söylemektir” demişti.

AK PARTİLİ FATMA ŞAHİN NE DEMİŞTİ?

Yavuz Oğhan’la Bidebunudinle programına konuk olan Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine ters düşen şu ifadeleri kullanmıştı: “Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemlerimiz farklı olsa da oturulur konuşulur. Ki zaten söylendiğinde de böyle bir benzetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok bilmiyorum ama böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum.”

BELEDİYE AŞ EVLERİNE YASAK

BELEDİYELERE YARDIM TOPLAYAMAZSIN YASAĞI

BELEDİYELERE BEDAVA EKMEK DAĞITAMAZSIN YASAĞI

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir