PAIGE SPIRANAC KİMDİR?

Güzelliği ve fiziğiyle “Dünya’nın En Seksi Golfçüsü” “Dünya’nın En Çekici Golfçüsü” gibi unvanlarla da anılan golfçü Paige Spiranac kimdir? Hangi ülke vatandaşı? Kaç yaşında?

Güzelliğiyle spor severlerin hayran olduğu Paige Spiranac’in tam adı Paige Renee Spiranac olan  sosyal medya fenomeni ve başarılı bir golf oyuncudur. 26 Mart 1993 Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ‘nin Colorado eyaletinin Wheat Ridge adındaki küçük bir şehirde doğdu.

Hırvat asıllı bir aileye mensup olan Spiranac’ın babası Pittsburgh Panthers ulusal şampiyonası kolej futbol takımının bir üyesi, annesi ise bir balerindir. Ablası ise Stanford Üniversitesinde sporcu bursu almaktadır.

Öncelikleri jimnastik yapan Paige Spiranac, Karolyi Ranch kulubünde 6. seviye bir sporcuydu. 12 yaşında diz kapağı kırılanması onu golfe yönlendirdi.

2010 CWGA Junior Stroke Play de dahil olmak üzere katıldığı 7 turnuvanın 5 ini kazanan Paige Dünya’nın en başarı gelecek vadeden 20 sporcu arasında yer aldı. 2 kez West Region Yılın Oyuncusu unvanını alarak Arizona Üniversitesine burslu kazandı.

Spiranac’ın birinci sınıf öğrencisi, 2011-2012 sezonunda Windy City Intercollegiate, PAC-12 / SEC Challenge ve Wildcat Invitational da dahil olmak üzere Wildcats için üç etkinlikte yarışmasını gördü. Yılın en iyi skoru 73 idi ve Windy City Intercollegiate sırasında iki kez ulaştı.

Daha sonra 2. sınıfta San Diego Eyalet Üniversitesine transfer oldu. Okuduğu dönemde bir çok turnuva kazanarak adını tüm dünyaya duyurdu.

Dünya’nın birçok önemli turnuvasına katılarak binlerce dolar tutarında ödül kazandı.

Profesyonel olarak golf kariyerini bırakan Spiranac, sosyal medya ve ticaret odaklandı.

 

PAIGE SPIRANAC FOTOĞRAF GALERİSİ -1-

 

Ayrıca Bakınız

HINCAL ULUÇ HASTANEYE KALDIRILDI

Türk gazeteci, köşe yazarı ve spor yorumcusu Hıncal Uluç’un yoğun bakıma kaldırıldığı bildirildi. Hürriyet Gazetesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir