Risk Grupları İçin Sokağa Çıkma Saatleri

Koronavirüs salgınıyla mücadele eden Avrupa ülkesi karantina önlemlerini yavaş yavaş azaltıyor. Risk grubunda olan sokağa çıkma yasağı olanlar için sabah 08:00 – 09:30 saatleri arası sokağa çıkabilecekler.

Slovenya’da faaliyet gösteren RTV haber sitesinin haberine göre ülkede karantina şartları 20 Nisan 2020 itibaren kaldırılmaya başlanacak. Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan işletmelerin yeniden açılmasına izin verileceği ülkede risk grubu olarak belirlenen emekli, hamile ve engelli vatandaşlar için sokağa çıkma zamanları belirlendi.Habere göre emekli, hamile ve engelli vatandaşlar sabah 08:00 – 09:30 saatleri arası sokağa çıkabilecekler.

Başka şehirde bölgede mülkü olanlar ise mülkün sahibi olduğu belge ile şehirler arası seyahatine izin verileceği bildirilirken vatandaşların maskesiz dolaşmamaları, sosyal mesafe kuralına uymaları ve sık sık ellerini dezenfekte etmeleri istenildi.

 

Ayrıca Bakınız

2020’DE ÇİN’İ GEÇTİK

Türkiye, 2020 yılında 9 milyon 750 bin tonluk buğday ithalatıyla, dünyanın en büyük gıda ithalatçısı Çin'i geride bıraktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir