RTÜK BAŞKANI BU SEFER NOYAN’A KARŞI

Ülke TV’de ölüm listesi hazırladığını söyleyen Sevda Noyan’la ilgili “Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz” diyen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin gelen tepkiler üzerine geri adım attı: “Sevda Noyan’ın söylemleri, RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez. RTÜK, kuruluş amacına uygun olarak ilk kurul toplantısında gereğini yapacaktır.”

Ebubekir Şahin’in açıklaması şöyle:

“Tabii ki 15 Temmuz’da yaşananları tekrar aklından geçirenler olursa hem devletimiz hem de milletimiz meşru şartlarda cevabını en güçlü şekilde verecektir. Bundan da kimsenin tereddüdü olmamalıdır. Sevda Noyan’ın söylemleri, RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez. Hukuk dışı çağrılar ve şiddeti teşvik, taviz vermeyeceğimiz kırmızı çizgilerimizdendir. İlgili uzman raporu Üst Kurul gündemine geldiğinde, RTÜK olarak söz konusu söylemlerin bir televizyonda yayınlanmasının karşılığı neyse gereği yapılacaktır. Olayın olduğu ilk günden itibaren bakış açımız budur.

RTÜK sanki bunları mazur görüyormuş gibi ön yargıyla propaganda yapanlara karşı ‘Kimsenin büyütmesine gerek yok gereği yapılır, alacağımız kararlarla darbe sevicileri sevindirmeyelim’ mealinde konuşsam da halen bu süreci farklı noktalara çekmeye çalışanlar olduğunu üzülerek ve ibretle görüyorum. Açıkçası art niyetli propagandaları yürütenler, konuları konuşmayı değil kurumları ve kişileri hedef almayı amaçlamaktadır… Biz aziz milletimizden yana, tarafsız olarak değerlerimiz ve sorumluluk bilinciyle vazifemizi yapıyoruz. Kimsenin kuşkusu olmasın, daha önce pek çok örnekte olduğu gibi RTÜK kuruluş amacına uygun olarak ilk kurul toplantısında gereğini yapacaktır.”

50 KİŞİYİ GÖTÜRECEK KİŞİ İTALYA VATANDAŞI ÇIKTI

AK PARTİLİLER ARTIK TROLLERDEN RAHATSIZ

50 KİŞİYİ TV TEHDİT ETMEK SUÇ DEĞİL

ARINÇ’TAN NOYAN’A BAŞÖRTÜSÜ TEPKİSİ

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir