RUSYA’DA ENDİŞE VERİCİ VİRÜS TAHMİNİ

Rusya’nın önde gelen doktorlarından Aleksandr Myasnikov, koronavirüsten daha ölümcül bir salgının geleceğini açıklaması endişelere neden oldu.

Rus doktor Aleksandr Myasnikov, dünyanın ileriki zamanlardan koronavirüs (covid-19) salgınından daha ölümcül bir salgınla karşı karşıya kalacağını öngördüğünü açıkladı.

Rusya’da koronavirüs pandemisi izleme merkezinin sözcüsü Dr. Aleksandr Myasnikov, “Hepimiz yüzde 30-35 ölüm oranlı ciddi bir salgın bekliyoruz” açıklamasıyla, koronavirüs ile ilgili mevcut durumun dünyaya yeni salgına daha iyi hazırlanması için yardım edeceğini kaydetti.

Rus doktor ayrıca şu anda koronavirüsü kapma olasılığının en yüksek olduğu en tehlikeli yerin hastaneler olduğunu vurguladı.

YENİ KORONAVİRÜS TÜRLERİ

Rus doktorun açıklamaları koronavirüsün mutasyon geçirdiği ve daha dayanıklı bir hale geldiği yönündeki iddiaları güçlendirdi. Zhejiang Üniversitesi araştırmacıları, yaşları 4 ay ile 71 arasında değişen bir grup koronavirüs (Covid-19) hastasını inceledi ve 19’u daha önce hiç görülmemiş 30 mutasyonu ortaya çıkardı. Buna göre, bazı mutasyonlar virüsün vücuttaki hücreleri istila etme yeteneğini arttırırken, diğerleri hastalığın hücreleri öldürmesine ve daha hızlı çoğalmasına yardımcı olduğu açıklanmıştı.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir