RUSYA’DA OTELLER 1 HAZİRAN’DA AÇILIYOR

Rusya’da koronavirüs önlemleri kapsamında geçici olarak kapatılan oteller ve tatil beldeleri 1 Haziran 2020 den itibaren kademeli olarak açılacak.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, ülkede turizm sektöründeki bazı kısıtlamaların 1 Haziran’dan itibaren kaldırılmaya başlanacağını söyledi.

İlk aşamada bazı bölgelerde sağlık lisansı olan sanatoryum ve apart otelleri açılacak.

Sputnik’e göre Doguzova, açıklamalarına “Temel olarak tıbbi lisansı olan sanatoryumların açılacağı anlayışındayız. Ayrıca birçok bölgede kulübelerde konaklama hizmeti sunan otellerin ve apart otellerin açılmasından söz ediliyor. Karantina tedbirlerinin kaldırılmasında ilk etap bu olacak” sözleriyle devam etti.

Bölgeye göre durumun farklılık gösterebileceğini, çalışma kurallarının 1 Haziran’a kadar netleştirileceğini ekleyen Doguzova, “Sektörün olabildiğince hızlı karantina sürecinden çıkmasını isterken, geriye dönüş olmaması için kısıtlamaların hafifletilmesi konusunda aceleci davranılmaması bizim açımızdan önemli” dedi.

 

https://www.gazeta.ru/social/2020/05/19/13089337.shtml

Ayrıca Bakınız

UÇAK VE TREN BİLETLER SATIŞA ÇIKTI

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen demiryolu ve havayolu seferleri yeniden başlıyor. 28 Mayıs 2020’de başlayacak demiryolu seferleri için biletler bugün satışa çıktı. 4 Haziran 2020’de başlayacak iç hat uçak seferlerinin biletleri daha önce satışa sunulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir