RUSYA’YA 1 AĞUSTOS’A KADAR UÇUŞ YOK

Rusya, uluslararası uçuşları 1 Ağustos’a kadar durdurması bekleniyor. Rusya’nın en büyük havayolu şirketi Aeroflot 1 Ağustos tarihine kadarki uluslararası tüm uçuşlarını iptal etti.

27 Mart tarihinde askıya alınan tüm yurt dışı uçuş seferleri ile ilgili belirsizlik sürüyor. 16 Nisan 2020 tarihinde Aeroflot hava yollarının internet sitesine giren vatandaşlar Nisan sonrası satışı devam eden uçuşların bilet satışlarını 1 Ağustos tarihine kadar askıya aldı. 

Aeroflot’un bilet satışını durdurması üzerine açıklamalarda bulunan şirketin sözcüsü Yuliya Spivakova, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, bilet satışlarını çağrı merkezleri ve satış ofislerine yönelik yükü hafifletmek için durduklarını belirtti.Sözcü, kararın, uluslararası uçuşların devam edeceği tarihe yönelik bir öngörü şeklinde yorumlanmaması gerektiğini belirterek koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Dünya genelinde yurt dışı uçuşlarının iptal edildiğine dikkat çekti.

 

 

Ayrıca Bakınız

2020’DE ÇİN’İ GEÇTİK

Türkiye, 2020 yılında 9 milyon 750 bin tonluk buğday ithalatıyla, dünyanın en büyük gıda ithalatçısı Çin'i geride bıraktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir