RUSYA’YA DÖNMEK İSTEYENLER İÇİN 5 MAYIS’TA UÇAK

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkelerin sınırları kapatması üzerine yabancı ülkelerde bulunan Rus vatandaşlarının tahliyesi devam ediyor. Rusya’ya dönmek isteyenler için 5 Mayıs 2020 de uçuş düzenlenecek.

Tüm dünya gibi koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası uçuşların yasaklandığı ülkelerden biri olan Rusya’da vatandaşlarının tahliyesine devam ediyor.

Rusya FEderasyonu Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Türkiye’den Rusya’ya dönmek isteyen Rusya federasyonu vatandaşları için 5 Mayıs tarihinde özel uçuş gerçekleştirilecek.

5 Mayıs 2020 günü yerel saat ile  14:20 (Türkiye) de Antalya – Rostov-on-Don – Ufa seferi düzenlenecek. Bu uçuş sadece Başkurdistan Cumhuriyeti, Perm Bölgesi, Sverdlovsk, Çelyabinsk, Orenburg, Rostov, Volgograd, Voronezh bölgeleri, Tataristan Cumhuriyeti, Udmurt Cumhuriyeti, Kalmıkya Cumhuriyeti, Krasnodar Bölgesi, Stavropol Bölgesi, Adıge Cumhuriyeti’nde yaşayan Rus vatandaşları için olduğu diğer bölge vatandaşları için olmadığı belirtildi.

HABERİN RUSÇA METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir