SAĞLIK BAKANI VE MALİYE BAKANI DEĞİŞTİ

Ukrayna Sağlık ve Maliye Bakanları, Ukrayna Parlamentosunda olağanüstü oturumla görevden alındı ve yeni bakanlar atandı.

Ukrayna Parlamentosu (Verhovna Rada)’da bugün (30 Mart 2020) düzenlenen olağanüstü oturumda Sağlık Bakanı İlya Emets ve Maliye Bakanı Igor Umanskiy görevinden alındı.

Ukrayna Başbakanı Denis Shmigal tarafından parlamentoya sunulan tasarıda daha bir makamında bir ayını doldurmadan görevden alınan Sağlık Bakanı yerine eski Odesa valisi MAksim Stepanov atandı.

Eski Sağlık Bakanı Ilya Emets (Yemets) ay başında Başbakan Denis Shmigal (Şmigal)‘in ekibine katılmış ve bir aydan daha az süre görevde kalmıştır.

Koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle hükümetle ters düşen Emets, acilen olağanüstü hal ilan edilmesini istemiş, Başbakan Shmigal ise OHAL’e gerek olmadığı yönünde açıklamalarda bulunmuştı.

5 Mart’ta göreve başlayan Maliye Bakanı Igor Umanskiy’ın yerine ise Sergey Marchenko (marçenko) atandı.

 

Ayrıca Bakınız

Rusya’da Covid-19 115 Can Daha Aldı

Dünya’yı etkisi altında Covid-19 (koronavirüs) Rusya’da son 24 saatte 4676 artarak toplam vaka sayısı 970 bin 865’e yükseldi. Son 24 saat 115 kişi covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir