SAVCILIK AŞK 101 HAKKINDA KARARINI VERDİ

Geçtiğimiz günlerde sahte bir hesap üzerinden eşcinsellik propagandası yaptığı iddia edilen AŞK 101 dizisi hakkında şikayetlere takipsizlik kararı verildi.

Geçtiğimiz günlerde CİMER’e yapılan online dizi ve film platformu Netflix’in Türk yapımlarından ‘Aşk 101’ dizinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiğini ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediğini yönündeki ihbarlara savcılık kararını verdi.

Savcılık, söz konusu dizinin kamuya açık bir televizyon programında yayınlanmadığını, dizinin yayınladığı Netflix platformuna üye olunması gerektiği ve üyelik için de ücret talep edildiği belirtildi.

Kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir dizi de insanların yine iradesiyle izlememesi gerektiği belirtilip, ihbarı değerlendirmeye almadı. Ve şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.

Ayrıca Bakınız

UÇAK VE TREN BİLETLER SATIŞA ÇIKTI

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen demiryolu ve havayolu seferleri yeniden başlıyor. 28 Mayıs 2020’de başlayacak demiryolu seferleri için biletler bugün satışa çıktı. 4 Haziran 2020’de başlayacak iç hat uçak seferlerinin biletleri daha önce satışa sunulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir