SİZDE İKTİDARA İTAAT EDİP KIZLARINIZIN BAŞÖRTÜSÜNÜ AÇSAYDINIZ

Saadet Partili Avukat Ali Aktaş, AK Parti yandaşlarını geçmiş ile vurdu. Aktaş madem iktidara itaat edilecekti siz neden 28 Şubat’ta neden kızlarınızın başörtüsünü açmadınız diye sordu.

AK Parti yandaşları ve trollerin AK Parti Hükümetini Devlet olarak görmeleri ve AK Parti’ye herkesin itaat etmesi isteklerine Ali Aktaş, muhafazakar kesmi madem hükümet devlet ise 28 Şubat’ta neden devlete itaat etmediniz diye sordu.

ALi Aktaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada”

AKP’li muhafazakar ve dindarlar seçimle işbaşına gelip devleti yönettiklerinin farkında olmadıklarından olsa gerek iktidarlarının her tasarrufu karşısında muhalefete “devlet böyle istiyor, yapacaksınız” talimatı verebiliyorlar. Devlet dedikleri kendi iktidarları oluyor ama olsun.

Dünün itirazcısı bugünün devlet adına konuşanı muhafazakarlar şuna cevap vermeli: Madem ki devleti yöneten iktidar erki (siyaset ve bürokrasi) isteyince itaat etmemek vatan hainliğidir; 28 Şubat’ta siz itaat edip kızlarınızın başını açaydınız, kurban derilerini THK’ya vereydiniz?Erbakan size “hadim devlet” “garson devlet” kavramlarını öğretmişti. “Ceberrut devlet” “ideolojik devlet” ile mücadele etti siyasi yaşamı boyunca. Şimdi siz öylesine dönüştünüz ki ceberrut oldunuz, ideoloji dayatır oldunuz, devleti tanrılaştırıp liderlerinize itaat ister oldunuz.

Muhafazakarlar “AK Parti Devleti” haline dönüştürdükleri yapıya itaat etmemizi istiyorlar. Etmeyeceğiz. Susmamızı istiyorlar. Susmayacağız. Parti devletini kutsal bilmemizi istiyorlar. Bilmeyeceğiz. Yolumuz belli; iyilik isteriz kötülükle mücadele ederiz. Faile göre şekil almayız”

dedi.

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir