SKANDAL İDDİA BAKAN DANIŞMALARI SABIKALI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 49 danışmanı olduğu ve danışmanlarından bazılarının sabıkalı ve kamuda çalışmakla yasaklı olanlar olduğu iddia edildi.

Bakan Pakdemirli’nin danışmanlarından  Arif Barata hakkında 47 suç kaydı, Metin Çamlı hakkında 64 suç kaydı olduğu iddia edildi. Onedio sitesinin Sözcü’ye dayandırdığı haberine göre Metin Çamlı, resmi belgede sahtecilikten 1 yıl hapis yattı. Et-süt birliklerini yönetiyor. Arif Barata da ihaleye fesat karıştırmak ve hırsızlıktan cezaevine girdi. Adam öldürmeye teşebbüsten yargılanıyor.

Sözcü’ye konuşan AKP’li bir kaynak Pakdemirli’nin 49 danışmanı bulunduğunu, bunlardan Metin Çamlı hakkından 64, Arif Barata hakkında da 47 suç kaydı bulunduğunu savundu.

Danışman Arif Barata’nın iddia edilen suçları şöyle: “İhaleye fesat karıştırmak suçundan 9 ay cezaevinde kaldı. Hırsızlık suçundan 3 buçuk ay ceza aldı. Kamu görevlilerini tehdit, yaralama suçundan 4 ay ceza yedi. Özel hayatın gizliliği ve adam öldürmeye teşebbüs suçundan halen yargılamaları devam ediyor.”

Arif Barata hakkında AKP’li eski Bakan Sema Ramazanoğlu da arsa alımı konusunda şikayetçi olduğu öğrenildi.

Pakdemirli’nin danışmanlarının durumundan AKP’li yöneticilerin de rahatsız olduğu, partinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zarar görmemesi için sustukları bilgisi de verildi.

Ömür boyu kamu hakkı yasaklısı

64 suç kaydı bulunan Metin Çamlı da Bakan Pakdemir’e danışman olarak hizmet veriyor. Resmi belgede sahtecilik suçundan 32 dosyası bulunan Çamlı, bir yıl cezaevinde yattı. İhale yasaklısı ve ömür boyu kamu haklarından yasaklı. Çamlı, bakan adına et-süt birlikleri ve damızlık birliklerini yönetip maaş alıyor.

 

https://onedio.com/haber/orman-bakani-pakdemirli-nin-2-danismani-sabikali-cikti-birinin-64-digerinin-47-suc-kaydi-var-997298

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir