Soylu İstifa Açıklamasını Erdoğan’a Karşı Gelerek Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi sonrası Cumhurbaşkanının “GEREK YOK” sözüne karşı gelerek istifa ettiği iddia edildi.

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa etmeden önce Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile özel olarak görüştüğünü ve istifa sürecini yazdı.

Abdulkadir Selvi,“Hem de kapsamlı bir görüşme gerçekleşmiş.Kamuoyuna açıklama yapılmadan önce  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Süleyman Soylu arasında bir görüşme gerçekleşmiş. Soylu, sokağa çıkma yasağıyla ilgili yaşanan kargaşadan dolayı tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu söylemiş. Bedel ödeme adına istifa etmek istediğini ifade etmiş” bilgisini paylaşarak aktardığı konuşmada“Erdoğan – Gerek yok.

Soylu – Efendim konjonktür onu gerektiriyor. Sizin elinizi rahatlatmak için istifa ediyorum

Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci bir şey söylemesini beklemeden, ‘Hakkınızı helal edin’ demiş.”

yaşandığını, Soylu’nun Erdoğan’ın Gerek Yok sözüne karşı gelerek istifasını açıkladığını belirtti.

NE OLMUŞTU?

Cuma günü geç saatlerde açıklanan 31 şehri kapsayan 2 günlük sokağa çıkma yasağı sonrası yaşanan olaylarla ilgili İçişleri Bakanı kargaşanın sorumluluğunu üzerine alarak istifa etmiş, fakat istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmedi.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir