Soylu’nun İstifası Albayrak’la Olan Mücadele Yüzünden

Pazar günü istifasını açıklayan fakat Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmeyerek görevine dönen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun aslında Berat Albayrak’la mücadelesi yüzünden istifa ettiğini iddia edildi.

Türk kamuoyunda da sıklıkla diler getirilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında gerilimin etkisiyle istifa ettiği iddia edildi.

Duvar’ın Reuters’a dayandırdığı habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Bakan Albarak’ın rakibi görülen İçişleri Bakanı Soylu arasındaki gerilim olarak yazdı. Reuters’a konuşan Ak Partili kaynaklar ikili arasındaki güç savaşı yaşandığını Soylu’nun geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sokağa çıkma yasağının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla yapılmasına karşı istifa ederek tepkiler üzerine geri dönmesiyle elini güçlendirdiğini yazdı.

 

 

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir