TRT’DE AK PARTİ’YE ZİNA ELEŞTİRİSİ

TRT’de yayınlanan programda eşcinsellik tartışmasının asıl kaynağının zinanın suç olmaktan çıkarılmasına bağladı.

İstanbul emekli Başvaizi Mustafa Akgül, TRT 1’de yayınlanan Ramazan Sevinci adlı programda tartışma yaratan açıklamalarda bulundu. Akgül, açıklamalarında İstanbul Sözleşmesi’ni ve zinanın suç olmamasının eleştirdi.

İstanbul emekli Başvaizi Mustafa Akgül, TRT 1’de yayınlanan Ramazan Sevinci adlı programda tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Akgül, programda “Bana göre bardağı taşıran şey, zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır” dedi.

Akgün, “Bana göre bardağı taşıran şey, zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır. Bütün parti liderlerine sesleniyorum ve diyorum ki ne olur kısa zamanda bir araya gelin ve şu İstanbul Sözleşmesi’yle zinanın suç olmaktan çıkarılması kararını iptal edin. Gelecek neslimizi kurtaralım. Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum.” Dedi.

Video için tıklayınız

AKP ZİNAYI SUÇ OLMAKTAN ÇIKARMIŞTI

Evlilik dışı ilişkilere dair rahatsızlığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı döneminde kamuoyunda ‘zina yasası’ olarak bilinen ‘evlilik dışı’ ilişkileri suç olmaktan çıkartmıştı. Zina yasası olarak bilenen 5237 sayılı ceza kanunundaki değişiklik AKP’nin oy çoğunluğuyla meclisten geçerek yasalaşmıştı.

AKP, Avrupa Birliği uyum paketleri çerçevesinde zina yasası olarak bilinen 5237 sayılı Ceza Kanununu 12.10.2004 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlatarak yürürlüğe koymuştu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AKP ESERİ

 11 Mayıs 2011. İstanbul’da yapılan Avrupa Konseyi Bakanlar Kurulu toplantısında tam adı “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” olan sözleşme 60’ıncı Adalet ve Kalkınma Partisi hükümeti tarafından imzaya açıldı. Sözleşme İstanbul’da yapıldığından dolayı “İstanbul Sözleşmesi” adıyla tanımlanmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da yönetiminde bulunduğu KADEM’in (Kadın ve Demokrasi Derneği) İstanbul Sözleşmesi’ni savunuyor.

Türkiye’nin çekince koymadan bu sözleşmeyi imzalayan ilk ülke olduğunu söyleyen dönemin Aile’den sorumlu Bakanı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Önemli bir iradedir, bu iradenin gereğini yapmak da hepimizin görevidir” demişti.

ERDOĞAN’IN EŞCİNSELLERE HAKLAR VAADİ

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir