Ana Sayfa / DÜNYA / TRUMP’ın Irak’tan çekilme şartı 35 milyar dolar

TRUMP’ın Irak’tan çekilme şartı 35 milyar dolar

ABD başkanı Donald Trump, Irak’tan askerlerini çekmek için 35 milyar dolar para istedi.

ABD’nin önde gelen habe kanallarında Fox News kanalında Laura Ingraham’ın konuğu olan ABD Başkanı Donald Trump, ABD ordusunu Irak‘tan çekmek için Irak yönetiminden 35 milyar dolar ödeme talep etti.

IRAK, ABD ASKERLERİNİN ÜLKEYİ TERK ETMESİNİ İSTEDİ?

İranlı General Kasım Süleymani‘nin ABD saldırı sonrası öldürülmesinin ardından Irak yönetiminin ülkedeki ABD askerlerinin çekilmesi aldığı kararı yorumlayan ABD Başkanı, bölgedeki askerlerin ancak ödeme karşılığında geri çekileceğini söyledi.

“YATIRIM YAPTIK ÖDESİNLER”

Irak’tan askerlerin çekilmesinin olup olmayacağı yönündeki soruya Trump “Irak’ta dünyanın en pahalı havalimanı tesislerinden birini oluşturmuşuz. Eğer ayrılacaksak bize elçilikler için, inşa ettiğimiz yapılar için, yaptığımız yatırım için para ödemek zorundasınız. 35 milyar dolar para harcamışız. Bence onlar da bu parayı ödeme konusunda hemfikir olacaklardır. Yoksa biz orada kalacağız.” cevabını verdi.

IRAK İSTESE DE ABD TERK ETMEYECEK

Irak yönetimi, ülkedeki ABD askerlerinin çekilmesi için Beyaz Saray’a talepte bulunmasına karşılık ABD’li yetkililer yaptıkları açıklamalarda Irak toprakları terk etmeyeceklerini dile getirmişti.

Ayrıca Kontrol Et

KIRIM TÜRKLERİNİN PARASI İŞ ADAMLARINA DEĞİL KIRIM TÜRKLERİNE

 Ukrayna'da Kırım Tatar Türkleri için ayrılan para iş adamlarında değil Kırım Türklerine harcanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir