Türkiye’de Bir Milyon Koronavirüslü Var

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Özen Türkiye’de koronavirüse yakalanmış kişi sayısının bir milyona yaklaştığını iddia etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün (05 Nisan 2020) yaptığı Türkiye’deki güncel koronavirüs (Covid-19) vakasının 27 069’a çıktığı yönündeki açıklamasına rağmen TRT Haber’in canlı yayınına katılan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Özen’den Türkiye’deki koronavirüs vakasıyla ilgili endişe verici rakam verdi.

TRT Haber ekranlarında yayınlanan “Soru Cevap” programında Özen yaptığı açıklamada Türkiye’deki vaka sayısının 600 ila 900 bin arası olduğunu iddia etti.

Dr. Meltem Özen’in katıldığı programda şu ifadeleri kullandı:

“Yani bizim şuanda test yaptığımız vakalar, vakarın yüzde 15 ile yüzde 20’si. O zaman biz 23 bin vakamız var diyorsak şimdi tıbben de baktığımız zaman her bir teşhis vaka karşın toplumda 10 tespit etmediğinin vaka vardır. Bizim vaka sayımız 23 binse ortalamada o zaman bunu 10’la çarpacağız yani 230 bin vakamız var. Ama biz diyoruz ki şuana kadar vakaların yüzde 20 ile 25’ini test ettik. Bilemediniz yüzde 30’u olsun. O zaman biz 230 bin vaka sayısı en az 3 ya da 4’le çarpacağız. Türkiye’nin vaka sayısı 600 ila 900 bin… Bu kadar vakamız var bizim aslında”

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir