TÜRKİYE’YE DÖNMEK İSTEYENLER İÇİN UÇAK SEFERLERİ BELLİ OLDU

Ukrayna’da bulunup koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’ye dönemeyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlar için uçuşlar belli oldu.

Kiev Büyükelçiliği  koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle seyahat kısıtlaması sebebiyle Ukrayna’da mahsur kalan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkelerine dönebilmesi için uçuşlar yapılacağını duyurdu.

Duyuruda

Değerli vatandaşlarımız,

1. Dünkü duyurumuzla, pandemi kısıtlamaları sonrasında Ukrayna’da kalan geçici ikamet sahibi vatandaşlarımızın yurda dönüşüne yönelik uçak seferleri hakkında genel bilgilendirme yapmıştık. Geriye kalan iki seferin planlaması kesinleşmiş olup, uçuşlar 21 ve 23 Nisan tarihlerinde yapılacaktır. Bu uçuşlar, Kiev Büyükelçiliğimiz ve Odesa Başkonsolosluğumuza gelen dönüş müracaatları esas alınarak düzenlendiği için, bu uçuşlardan biriyle Türkiye’ye dönmek istiyorsanız ve henüz temsilciliklerimize müracaat yapmadıysanız süratle aşağıdaki bilgileri içeren bir e-posta yollayarak bizimle temasa geçmeniz gerekmektedir.Gerekli bilgiler:
-İsim, soyisim,
-TC kimlik numarası,
-Pasaport numarası,
-Telefon numarası ve e-posta adresi,
-Ukrayna’da bulunma nedeni,
-Ukrayna’da hangi şehirde bulunduğu

İrtibat bilgisi:
Kiev Büyükelçiliği: embassy.kiev@mfa.gov.tr
Odesa Başkonsolosluğu: consulate.odessa@mfa.gov.tr

2. Dünkü duyurumuzla paylaştığımız, uçuşlara dair genel esasları aşağıda tekrar okuyabilirsiniz:

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir