TÜRKİYE’YE KORONAVİRÜSÜ UMRECİLER YAYMIŞ

Koronavirüsle mücadele eden Türkiye’ye virüsün umreciler tarafından geldiği ortaya çıktı.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın paylaştığı grafiğe göre Türkiye’deki virüsün ana yükü ve kaynağının Suudi Arabistan olduğu görüldü.

Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla virüsün bulaşma riskine karşı umrecilere dikkat çekilirken Diyanet in umreyi yasaklamayışı ve gelen umrecileri tepkiler üzerine karantinaya almada geç kaması tepkilere neden olmuştu.

Aytun Çıray sosyal medya hesabından paylaştığı grafikle bu konuyu hatırlatarak, “Marttan itibaren Türkiye’deki virüslerin kaynağına bakıldığında büyük virüs yükünün. Kitlesek bulaşın ana kaynağı Arabistan. O zaman uyarımız dinlenip umreciler konusunda dikkatli olsalardı, kaybımız çok daha az olurdu. Konu tıbbidir. Tıpkı camilerde ibadetin yasaklandığı gibi” ifadelerini paylaştı.

Çıray devamında, “Sonuç olarak büyük kaynak S. Arabistan sonra İran, ardından Avrupa en son ABD olarak görülüyor” diye yazdı.

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir