Ana Sayfa / GÜNDEM / UKRAYNA ‘DA TELEKULAK SKANDALI BAŞBAKAN İSTİFA ETTİ

UKRAYNA ‘DA TELEKULAK SKANDALI BAŞBAKAN İSTİFA ETTİ

Ukrayna başbakanı telekulak skandalı

Ukrayna, son günlerde internete düşüne ses kayıtlarını tartışıyor. Telekulak skandalı sonrası Ukrayna Başbakan Aleksey Gonçaruk, Bakanlar Kurulu üyeleri ve kendisinin Ukrayna devlet başkanı Vladimir Zelenskiy’e saygısızlık ettikleri iddiasıyla ilgili çıkan ses kayıtları üzerine istifa etti.

Ukrayna ‘da, son günlerde internete düşüne ses kayıtlarını tartışıyor. Telekulak skandalı sonrası Ukrayna Başbakan Aleksey Gonçaruk, Bakanlar Kurulu üyeleri ve kendisinin Ukrayna devlet başkanı Vladimir Zelenskiy’e saygısızlık ettikleri iddiasıyla ilgili çıkan ses kayıtları üzerine istifa etti.

Başbakanı Gonçaruk bu sabah (17 Ocak 2020) kişisel Facebook sayfasından yayınladığı mesajında Başkanın programını yerine getirme pozisyonuna geldim. O benim için açıklık ve dürüstlük örneği. Ancak, cumhurbaşkanına olan saygımız ve güvenimizle ilgili şüpheleri ortadan kaldırmak için istifa mektubu yazdım ve parlamentoya girme hakkıyla cumhurbaşkanına verdim.” dedi.

Başbakanı Aleksey Gonçaruk, Bakanlar Kurulu üyeleri ve kendisinin Ukrayna devlet başkanı Vladimir Zelenskiy’e

ASIL SORUN DEVLETTEKİ YOLSUZLUK

Ukrayna Başbakanı, göreve geldiği süreden günümüze kadar geçen 4 aylık süre içerisinde başardıklarını listeledi ve hükümet olarak yaşadıkları en büyük sıkıntının kamu sektöründeki yolsuzluk olduğunun altını çizdi.

Gonçaruk, Ne yazık ki, birkaç ay boyunca onlarca yıldır inşa edilen yolsuzluk düzenini imha etmek oldukça zor. Ana şey, durma hakkımızın olmaması ve olmayacak! Karanlık alanlarda yaşamaya alışkın rakiplerimiz istemezdi,” diye yazdı.

35 yaşındaki Oleksiy Gonçaruk, Ukrayna’nın en genç başbakanı olmuştu.

 

 Ayrıca Kontrol Et

KIRIM TÜRKLERİNİN LİDERİ NUMAN ÇELEBİCİHAN

Kırım Türklerin efsane lideri Numan Çelebicihan 23 Şubat 1918 tarihinde ömrünü adadığı Bağımsız Kırım Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir