UKRAYNA DEVLET BAŞKANI “BATI BİZİ SATTI”

Rus işgali altındaki Ukrayna’dan acı dolu sitem “BATI BİZİ SATTI”.  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna işgali sırasında ülkesinin yalnız bırakıldığını savunarak Batılı ülkelere tepki gösterdi. Başkan Zelenskiy işgalin ilk günü 137 Ukraynalının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı askeri operasyonun ardından Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, savaşın ilk gününe dair sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Ukrayna askerlerinin Rus saldırılarına karşı büyük bir direniş gösterdiğini belirten Zelenskiy, “Ön verilere göre, ne yazık ki bugün 10’u subay olmak üzere 137 kahramanımız ve vatandaşlarımızı kaybettik. 316 kişi yaralandı. Hepsine Ukrayna kahramanı ünvanı verilecek” dedi.

1 NUMARALI HEDEF BENİM

Zelenskiy, “Aldığımız bilgilere göre düşman beni bir numaralı hedef olarak belirledi. Ailem ise iki numaralı hedef. Devlet başkanını yok ederek Ukrayna’yı siyasi olarak yok etmek istiyorlar.” dedi.

Kimse bizim için savaşmak istemiyor
Batılı ülkeler tarafından yalnız bırakıldıklarını ve sadece kendilerine yönelik destek açıklamalarının yapıldığını söyleyen Zelenskiy,  “Bugün 27 Avrupalı ​​lidere Ukrayna’nın NATO’ya katılıp katılamayacağını doğrudan sordum. Herkes korkuyor, cevap vermiyorlar” dedi.

Rusya’yla konuşmaktan korkmuyoruz
Rusya ile görüşebileceklerini vurgulayan Zelenskiy, “Bugün Moskova’dan Ukrayna’nın tarafsızlık statüsünü konuşmak istediklerini duyduk. Rusya’dan korkmuyoruz, Rusya’yla konuşmaktan korkmuyoruz, ülkemiz için güvenlik garantileri hakkında, hiçbir şey hakkında konuşmaktan korkmuyoruz, tarafsızlık statüsünü konuşmaktan korkmuyoruz. Biz zaten NATO’da değiliz, fakat bu durumda hangi garantileri alacağız? En önemlisi de onları bize tam olarak hangi ülkeler verecek?” ifadelerini kaydetti.

 

RUSYA UKRAYNA KRİZİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir