Ana Sayfa / MANŞET / UKRAYNA’DA BAŞBAKANA BİR ŞANS DAHA

UKRAYNA’DA BAŞBAKANA BİR ŞANS DAHA

Telekulak skandalı sonrası istifa eden Ukrayna Başbakanı Başbakan Aleksey Gonçaruk’un istifası, Devlet Başkanı Zelenskiy tarafından bir şans daha verilerek ret edildi.

Geçtiğimiz gün internette düşen telekulak ses kayıtları sonrası bu sabah bakanlarıyla birlikte istifa eden Ukrayna Başbakanı Gonçaruk’a, son bir şans daha verildi.

Ukrayna başbakan Gonçaruk ile görüşen Devlet Başkanı Zelenskiy, Ukrayna’nın mevcut durumu göz önüne alarak hükümetin devamını istedi.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE TELEKULAKÇILARI BULMA EMRİ

Devlet Başkanı Zelenskiy, Başbakan Aleksey Gonçaruk; bakanlar ve Ukrayna Merkez Bankası temsilcileri arasında bir toplantı sırasında yapılan görüşmelerin ses kayıtlarını sızdıran kişilerin bulunması; için kolluk kuvvetlerine iki hafta süre verdi.

Başkan Zelenskiy Ukrayna İstihbrat Teşkilatı (SBU) başkanıBaşsavcılık, İçişleri Bakanlığı ve NABU , GDB ve Devlet Koruma Dairesi’ne İki hafta içinde, en kısa sürede bilgi almanızı istiyorum: notları kim tuttu … Bunu kimin yaptığını bulun ve çözün. Yetkisiz dinleme ve konuşmaların kaydedilmesi her düzeyde bulunan devlet yetkililerinin bulunduğu ortamlarda yapılamamalıdır, çünkü bu bir ulusal güvenlik meselesidir”. Dedi.

 

 

Ayrıca Kontrol Et

Bahçeli: Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası sosyal medya hesabından İdlib ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli Düşmanın görüldüğü yerde ezilmesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir