Ana Sayfa / GÜNDEM / UKRAYNA’DA HABLEMİTOĞLU SUİKASTI ŞÜPHELİSİNE KIYAK

UKRAYNA’DA HABLEMİTOĞLU SUİKASTI ŞÜPHELİSİNE KIYAK

Ukrayna’da Türkiye’nin başvurusu üzerine yakalan Hablemitoğlu suikastı şüphelisine Ukrayna mahkemelerinden kıyak ceza.

Türkiye’nin hakkında yakalama kararı çıkardığı ve İnterpolce aranan Necip Hablemitoğlu’nun suikasti şüphelisi yakalandığı Ukrayna‘da tutuklanmak yerine kıyak bir ceza ile ev hapsinde tutuluyor.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Zafer Ergün’ün Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının katil zanlılarından olduğu değerlendirilen ve hakkında yakalama kararı ve Interpol’ün kırmızı bülten çıkartması sonrası 10 Temmuz 2019 tarihinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen özel operasyonla gözaltına alınan eski Özel Kuvvetler mensubu Nuri Gökhan Bozkır’ı Ukrayna Türkiye’ye iade etmediği gibi kıyak bir ev hapsinde tutuyor.

EV HAPSİ CEZASINI GECE UYKUDA GEÇİRECEK

Eski Özel Kuvvetler mensubu Nuri Gökhan Bozkır, 10 Temmuz 2019 tarihinde Ukrayna’da; gözaltına alındıktan sonra 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra Ukrayna mahkemesi tarafından elektronik kelepçeyle ev hapsine çıkarılmıştı. 10 Marta kadar ev hapsinde kalacak olan Nuri Gökhan Bozkır sadece saat 23:00-06:00 arasında evde buluması yeterli sayılacak.

İADEYİ GECİKTİRME TAKDİKLERİ

Türkiye’ye iade edilmek istemeyen şüpheli Ukrayna’da siyasi sığınma talep etti. Ukrayna’nın işleme koyduğu siyasi sığınma talep başvurusunun kısa bir süre sonra bitmesi beklenirken bu sürenin uzatılabileceği tahmin ediliyor. Sığan başvurusu ret edildiği takdirde şüpheli Bozkır’ın karara itiraz ederek süre kazanacağı bu süre zarfında ev hapsinden denetimli serbestlik kararıyla serbest kalarak izini kaybettirmeyi planladığı düşünülüyor.

Ayrıca Kontrol Et

Bahçeli: Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası sosyal medya hesabından İdlib ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli Düşmanın görüldüğü yerde ezilmesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir