UKRAYNA’DA PASKALYA KORONAVİRÜS KRİZİ YARATTI

Tüm dünya gibi koronavirüsle mücadele eden Ukrayna’da karantina paskalya bayramında halkın ihlalleri sebebiyle vaka sayısında artış yaşanacağı tahmin ediliyor.

Koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle tedbirler kapsamında toplu ayinlerin yasak olduğu Ukrayna’da kiliseler bakanlığın kararını dinlememekte ısrar ediyor. Hristiyanların Paskalya Bayramı olan bu hafta sonu yüz binlerce Ukraynalı kiliselere akın etti.

Sosyal mesafe tedbirlerinin uyulmadığı ayinlerde bir araya gelen kişiler sebebiyle koronavirüs vaka sayısında artış yaşanacağı tahmin ediliyor.Daha önce kiliselerde toplu ayin yasak olmasına rağmen ayin yapan 3 kilise yöneticisine ceza kesildiğini açıklayan Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un paskalya ayini düzenleyen kilise yöneticileri hakkında da soruşturma açması bekleniyor.

 

Kiliselere Koronavirüs Cezası HABERİ

 

 

 

Ayrıca Bakınız

YA AŞI VE TEDBİR YADA KARANTİNA KISIR DÖNGÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Aşı ve tedbirlerle sağlanacak toplumsal bağışıklığın aksi, kısır döngüdür. Salgını bitirmek için tedbirlere uyun, aşınızı olun. Ya tedbir ve aşı, ya kısır döngü!" açıklamasında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir