UKRAYNA’DA TAŞIYICI ANNE SKANDALI

Ukrayna taşıyıcı anne bulmanın en kolay olduğu ülke haline geldi. Koronavirüs sebebiyle yurt dışındaki ailelere teslim edilemeyen bebekler otelde bakılıyor.

Sosyal medya üzerinden reklamlar yayınlayarak bebek sahibi olmak isteyen yabancılara taşıyıcı annelik hizmeti sağlayan Ukraynalı klinik gündeme oturdu.

Klinik tarafından paylaşılan skandal videoda Ukraynalı taşıyıcı annelerden dünyaya gelen bebeklerin, koronavirüs tedbirleri sebebiyle yurt dışındaki yabancı ailelerine ulaştırılamadığı ve toplu halde bir otelde bakıldıkları açıklandı.

ABD, İtalya, İspanya, İngiltere, Çin, Fransa, Almanya başta olmak üzere bir çok ülkeden aileler bebek sahi olmak için Ukrayna’yı tercih ediyor.

Eski Sosyal politikalar bakanı, Ukrayna Parlamentosu İnsan Haklarından Sorumlu Yetkilisi Ludmila Denisova dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görüntülere tepki göstererek, “Bu kliniğin sistematik olarak taşıyıcı annelik hizmetleri verdiği ve taşıyıcı annelik teknolojilerinin ‘üstün kaliteli mal’ gibi yansıtılarak reklamının yapıldığı görülüyor. Bu durum, devletin çocuk haklarını korumaya yönelik gerekli tüm önlemleri almadığını gösteriyor. Ukrayna, yabancılar için çocuk doğurmada kontrolsüz şekilde donör ülke haline geliyor.

Yasal düzenlemeler yapılarak, taşıyıcı annelik yöntemiyle üreme teknolojilerinin kullanımına, yalnızca Ukrayna vatandaşları için izin verilmesi gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

Denisova bugün düzenlediği basın toplantısında da tepkilerini dile getirerek yetkilileri göre çağırdı.

 

Коментар про новонароджених дітей способом сурогатного материнства від іноземних громадян, які перебувають в столичному готелі «Венеція».

Людмила Денісова paylaştı: 14 Mayıs 2020 Perşembe

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir