ÜNİVERSİTELER HAKKINDA FUHUŞ EVİ AÇIKLAMASINA SOFUOĞLU’NDAN YALANLAMA

Akit TV’de katıldığı ‘Derin Kutu’ isimli programda üniversiteler için ‘Neredeyse fuhuş evleri’ sözlerine gelen tepkiler üzerine Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu yalanlama yaptı.

Gelen tepkiler üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca Sakarya Üniversitesi de tepki çeken sözlerle ilgili inceleme başlattı.

Sofuoğlu, olayın ardından tepki çeken sözleriyle ilgili basına açıklamalarda bulunarak “Üniversiteler fuhuş yuvası, nerede dedim, bana cümlesini gösterin, ben bunu nerede söyledim. Cümleyi siz bana gösteremeyeceksiniz, kullanmadım çünkü” dedi.

SAVCILIKTAN SORUŞTURMA

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversiteler hakkında skandal sözler söyleyen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı.

YÖK İNCELEME BAŞLATTI

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Sakarya Üniversitesi’nin de Ebubekir Sofuoğlu’nun tepki çeken sözleriyle ilgili inceleme başlattığını ifade etti.

CUMUHRBAŞKANLIĞINDAN TEPKİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler hakkındaki açıklamasına ilişkin, “Hayatının büyük bir bölümü üniversitede geçmiş bir öğrenci, bir hoca olarak bu saldırgan ve hadsiz tutum karşısında bilimin, ilmin, üniversitelerimizin ve üniversitelilerimizin yanında durmaya devam edeceğimizi açık ve net bir biçimde vurgulamak istiyorum. Takipçisi olacağız.” dedi.

Fahrettin Altun, “Üniversitelerimiz araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezlerimizdir. Gençlerimiz ise göz bebeklerimizdir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yükseköğretim alanında aldığımız muazzam mesafe üniversitelerimize, gençlerimize verdiğimiz değerin bir yansımasıdır.” diye konuştu.

AK PARTİ’DEN ÜST DÜZEY SOFUOĞLU AÇIKLAMASI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de skandal açıklamaya tepki göstererek şunları söyledi:

“Üniversitelerimizle ve gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onlara dönük her türlü çirkin açıklamayı reddediyoruz ve kınıyoruz. Ülkemiz için yaptığımız çalışmalar her alandaki gençlerimize çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak içindir. Türkiye’nin geleceği tüm gençlerimize emanettir.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir