UYSAL’DAN ERDOĞAN AÇIKLAMASI HİÇ BİR İLLİYET BAĞIMIZ YOK

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal “İşine geldi mi ‘Demokrat Parti ve Menderes’ diyen, işine gelmedi mi ‘bizden önce ne yapıldı’ diyen çarpık AKP zihniyeti ile geleneğimizin hiçbir illiyet bağı yoktur.” dedi

DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile merhum Başbakan Adnan Menderes’in fotoğraflarına yan yan yer vererek darbe ve idam tehdidi içeren “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı yazı kaleme alan Ragıp Zarakolu hakkında, “Ülkemizin ve milletimizin kadersizliği Ragıp Zarakolu zihniyeti ve AKP zihniyeti arasına sıkışmış olmasıdır” yorumunda bulundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Türkiye’de ‘bütün kötülüklerin anası Demokrat Parti ve Adnan Menderes’tir’ zihniyetinde olan müfrit bir damar var. Zaman zaman densizliklerini şehit Başbakanımız Menderes üzerinden çirkin emsaller ve imalar yaparak sürdürüyorlar.

Zaman zaman AKP’yi eleştireceğiz derken Demokrat Parti ve Şehit Başbakanımız Menderes üzerinden yanlış düşünce ve imalarla savruluyorlar.

Tek cümle ile milletimiz gönüllerde hükmünü Anadolu’nun dağına taşına hizmetler saçan Menderes’in sevdasını yaşatarak vermiştir, vermeye de devam edecektir.

İşine geldi mi ‘Demokrat Parti ve Menderes’ diyen, işine gelmedi mi ‘bizden önce ne yapıldı’ diyen çarpık AKP zihniyeti ile geleneğimizin hiçbir illiyet bağı yoktur.

Ülkemizin ve milletimizin kadersizliği Ragıp Zarakolu zihniyeti ve AKP zihniyeti arasına sıkışmış olmasıdır.

Geçmişte tek parti döneminde kullanılan “iktidar” formülü AKP tarafından yeniden düzenlendi. Tek parti iktidarı döneminde formülasyon şöyleydi; CHP+TSK+Yargı+Üniversiteler= İktidar Bugün ise böyle; AKP+YSK+Yargı+Medya+Üniversiteler = İktidar

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir