Yandaş medyanın kara propagandasını ortaya çıkarıyoruz

YENİ AKİT yine propaganda yapmaktan geri kalmadı. Hemde araştırmadan. Yandaş medya her zamanki gibi kara haber anlayışına devam ediyor.

İktidar yanlısı haberleriyle diğer siyasi parti ve farklı görüşteki kişileri hedefe koyan Yeni Akit gazetesi yeni bir skandala kara propagandaya daha imza attı.

Dün akşam saatlerinde açıklanan sokağa çıkma yasağı sonrası vatandaşın ekmek alması için bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Büfelerini açtı. Emniyet güçlerinin uyarması üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Yönetim Yenileme AŞ (İSYON) Yönetim Kurulu Başkanı CHPli Gökhan Günaydın sosyal medya sitesi twitter açıklamasında “İBB’nin Halk Ekmek Arnavutköy merkez/Gaziosmanpaşa meydan büfelerine ekmek indirmesine; Sultangazi/Cebeci ve Çatalca büfelerinde ekmek satılmasına polis müdahale ediyor/izin vermiyor. Pes demek yetmiyor.. Bu engelleri aşıp, ekmeğe, sağlığa ve özgürlüğe hep beraber ulaşacağız.” bulundu.

Gökhan Günaydın’ın  saat 12.22 yaptığı açıklamadan sonra 12.35 te yaptığı 2.açıklamada ekmek satışına müdahale olmayacağını duyurdu.Günaydın’ın açıklamasından saatler sonra AK Parti yanlısı Yeni Akit haber sitesi kara propaganda yaparak haberciliğe gölge düşürdü.

CHP’li İBB’nin yalanını büfe sahipleri ortaya çıkardı haberini saat 17:56’da giren Yeni Akit bu sürede Günaydın’ın 13 dakika arayla yaptığı 2 açıklamadan sadece 1 tanesini yanlı olarak 5 saat sonra haberleştirdi.

Konuyla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, kara propaganda yapılmadan saat ler önce (16:40) ta sosyal medya hesabı twitterda durumla ilgili açıklama yapmıştı.

İmamoğlu, Vali ile görüşerek sorunun çözüldüğünü   “3 Halk Ekmek büfemizde sokağa çıkma yasağı kararı uygulayan polis memurlarımızın, satış yapılmaması uyarısı olmuştu. Ekmek satışı yasal olduğu için Valimiz @AliYerlikaya ile konuşarak sorunu çözdük. Güzel bir iş birliğiyle haftaya başlayacağız. Herkese sağlıklı günler dilerim.” belirten açıklama ile kamuoyunu kirli bilgilendirmeye karşı önceden uyarmıştı.

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir