Yandaş Yazar Kendi Yetiştirdikleri Gençlere Hakaret Etti

‘Z kuşağı’ gençlere ‘mal’ diyerek hakaret eden sabah yazarı ardıç: ‘megabayt dağıtarak oyları alınabilir’ iddiasına bulundu.

2023 seçimlerinde sadece AK Parti iktidarı gören ve AK Parti politikalarınca yetişen nesle Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, yazısında gençleri aşağılayan ve hakaret eden ifadeler kullandı. Ardınç’ın yazısından ilgili kısım şöyle:

“CHP yönetimi gene kendini kandırıyor ve her zamanki gibi boş konuşuyor:
Bunlar “adalet isteyen, özgürlük isteyen, dünyayı sorgulayan bir kuşakmış”, Kılıçdaroğlu öyle diyor. Bu tanım daha ziyade “FETÖ tutuklularını kurtarmak isteyen” bazı CHP’lilere uydu gibi…

Özgürlük istemiyorlar, başıboşluk istiyorlar. Belirgin bir siyasi görüşleri yok. Çoğu “apolitik”… Gezi olaylarının vandallık ve çapulculuktan ileri gidememesi de bunun göstergesidir. Toplumsal” değil “bireysel” insanlar. Bencillik düzeyinde. Aileleriyle aralarında uçurum var. Çalışmadan, kısa yoldan para kazanmak da en büyük arzuları. İçlerinde “mal ergen” tabir edilenlerin oranı hayli yüksek.

Z kuşağı dedikleri, “elektronik bağımlısı” bir kuşaktır. Bu bağımlılık “toksikomani” gibidir, sigaradan da uyuşturucudan da daha derindir. (Kaldı ki bu kuşakta uyuşturucu kullanımı daha önce görülmemiş boyutlara ulaşmıştır.) Çoğu cahildir.

Bilgisayar ve “sosyal medya” da hayatlarının olmazsa olmaz bir parçasıdır tabii… Günde altı saatten fazla geçiriyorlar bilgisayarda. Bunların cep telefonlarını ellerinden alsan, ölürler. Sosyal medyadan kessen intihara kalkışanlar çıkabilir. Bunların oyları nasıl alınır? Bol bol “bedava megabayt” dağıtmak tek çıkar yol gibi!” ifadelerine yer verdi.

Yandaş yazarın unuttuğu en önemli konu AK Parti politikaları çerçevesinde yetiştiği ve sadece AK Parti iktidarını gördüğü.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir