Yasağa 2 Saat Kala Yasak İlan Etmek

İçişleri Bakanlığı Saat 22.00 yaptığı açıklama ile 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 saat sonra 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Yasağın seç ilan edilmesi üzerine vatandaşlar tepki gösterdi. Marketlerin çoğu kapandıktan sonra yapılan açıklama yüzünde açık olan marketlere vatandanlar yığıldı. sosyal mesafa kuralının işlemediği durumla karşılaşan esnaf vatandaşları uyarsada alışveriş için gelen sayısı her geçen dakika arttı.

Sosyal medyada tepki gösteren vatandaşlar bugün koronavirüs yayılmazsa başka zaman hiç yayılmaz dedi

İçişleri Bakanlığı’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

10.04.2020 tarihi saat 24:00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

Ayrıca Bakınız

SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ ARAP DİLİNDE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALACAK

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalına “ Arap dili ve edebiyatı alanında doktora yapmış olup alanında çalışmaları olmak.” Şartıyla öğretim görevlisi alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir