Yasağa 2 Saat Kala Yasak İlan Etmek

İçişleri Bakanlığı Saat 22.00 yaptığı açıklama ile 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 saat sonra 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Yasağın seç ilan edilmesi üzerine vatandaşlar tepki gösterdi. Marketlerin çoğu kapandıktan sonra yapılan açıklama yüzünde açık olan marketlere vatandanlar yığıldı. sosyal mesafa kuralının işlemediği durumla karşılaşan esnaf vatandaşları uyarsada alışveriş için gelen sayısı her geçen dakika arttı.

Sosyal medyada tepki gösteren vatandaşlar bugün koronavirüs yayılmazsa başka zaman hiç yayılmaz dedi

İçişleri Bakanlığı’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

10.04.2020 tarihi saat 24:00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

Ayrıca Bakınız

14 Yaşında Tecavüze Uğrayan Model İntihar Etti

14 yaşındayken yaşadığı cinsel istismar sebebiyle geçtiğimiz günlerde anne olamayacağını öğrenen 23 yaşındaki model Daisy Coleman, erkek arkadaşıyla görüntülü konuşurken kafasına silahla sıkarak canına kıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir