YASAK İLANI SONRASI AÇIKLANAN GENEL İZDİHAMLARI ÖNLEMEDİ

Dün akşam saatlerinde (22:00) açılanan 2 saat sonra yürürlüğe girecek 48 saatlik (2 Gün) sokağa çıkma yasağı sonrası vatandaşlar marketlere hucum etti. Vatandaşın marketlere hucümu sonra genelgenin içeriği anlaşılsa da sosyal mesafe kuralı delindi.

Koronavirüs (covid-19) salgını sonrası Türkiye’de günlük vaka sayısındaki artış 5 binlere yaklaşırken vaka sayısının artmasını önlemek için hükümetin aldığı sokağa çıkma yasağı 1 aydır yürütülen sosyal mesafe ile virüsün yayılmasını önlemek için yapılan tüm çağrı ve çabalar 2 saat içerisinde yok oldu.


Cumartesi gecesi (11 Nisan 2020) Saat 00:00 itibaren geçerli olacak yasağın geç saatte içeriğinin açıklanmadan açıklanması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu televizyonlara katılarak genelge hakkında vatandaşı bilgilendirmeye çalıştı.

Yasak haberini duyan ve hazırlıksız yakalanan vatandaşlar marketler, fırınlar önünde uzun kuruklar oluşturdu. Bir çok merkezde sosyal mesafe kuralına uyulmadı. Market ve fırınlarda vatandaşlar arası kavgalar yaşandı.

 

 

Ayrıca Bakınız

RUSYA’DAN ABD’YE İHRACAT YÜZDE 78 ARTTI

RBC: Ocak-Mayıs döneminde Rusya’dan ABD’ye petrol ve petrol ürünleri ihracatı  %78 arttı. 2021 yılının ilk beş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir