Yerlikaya Diplomasının Sahte Olmadığını Savundu

Geçtiğimiz günlerde ortaokul mezunu olmasına rağmen sahte lise diploması kullandığı mahkeme kararıyla belirlenen Hamza Yerlikaya, diplomasını savundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un, “Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor…” ifadelerine Hamza Yerlikaya sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Yerlikaya, kendisine yüklenen CHP’li Özkoç’a “CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan” dedi.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP Milletvekili Yerlikaya’nın belgede sahtecilik suçundan yargılandığı davada “Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir” ifadeleriyle Yerlikaya’ya ceza kararını ertelenmişti.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir