Yeşilçam Bir Efsaneyi Daha Kaybetti

Türk sineması bir emektarını daha kaybetti. Yeşilcam’ın efsane isimlerinden Cevdet Balıkçı vefat etti.

200 den fazla filmde rol alan 79 yaşındaki Cevdet Balıkçı dün vefat ettiği öğrenildi. Vefat haberini sanatçı Onur Akay duyurdu. Onur Akay kendi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Onu hep mafya babalarının adamı rollerinde izlemiştik. Yeşilçam’ın efsane olmuş kötü adamlarından 79 yaşındaki emektar oyuncularımızdan Cevdet Balıkçı’yı, maalesef dün kaybettik ve maalesef aynı gün corona virüsü nedeniyle sessiz sedasız defnedildi” ifadelerini kullandı.

CEVDET BALIKÇI KİMDİR?

1 Ocak 1941 tarihinde Erzincan’da dünyaya gelen Cevdet Balıkçı, 1963’te ‘Aşka Vakit Yok’ filmiyle Yeşilçam’a adım attı. Genellikle mafya babalarının adamı rolünde oynayan Balıkçı, canlandırdığı rollerde pos bıyıklı ve dazlak kafalı kötü adam imajı çizdi.

Kemal Sunal’dan Cüneyt Arkın’a kadar çok sayıda sanatçı ile aynı sahneyi paylaşan Balıkçı 200 den fazla sinema filminde rol aldı.

 

Ayrıca Bakınız

08 Mart 2021 Günlük Koronavirüs Sayısı

Sağlık Bakanlığı 8 Mart 2021 tarihinin koronavirüs vaka ve ölü sayısını açıkladı. Bugün vaka sayısı 13 bin 215'e fırladı. Ölü sayısı 64 olarak açıklanırken yatan hasta sayısı da 767 oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir