YKS VE LGS YENİDEN ERTELENİYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle örgün eğitime ara verilmesi üzerine daha önce ertelenen LGS ve YKS tarhihleri yeniden ertelenecek.

Bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin en önemli gündem maddelerinden birini Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) olacak. LGS ve YKS’nin erteleneceği iddia edildi ve sınavlar için yeni tarih verildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün koronavirüs sebebiyle video konferans yöntemiyle kabine üyelerini toplayacak. Toplantıda bakanlar, koronavirüsle mücadelede yaptıkları çalışmaları ve Ramazan Bayramı sonrasında sektör sektör normalleşme sürecinin nasıl olacağı detaylarıyla görüşülecekler.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs sebebiyle örgün eğitime verilen aranın Haziran ayına kadar uzatıldığını duyurduğu basın toplantısında, “LGS‘nin ertelenip ertelenmeyeceğini Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak” demişti. Bugün düzenlecek Kabine Toplantısı’nın en önemli gündem maddelerinden biri de Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) olacak. 

Ayrıca Bakınız

ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Bugün 30 Ağustos, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99’uncu yıl dönümü…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir