YKS VE LGS YENİDEN ERTELENİYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle örgün eğitime ara verilmesi üzerine daha önce ertelenen LGS ve YKS tarhihleri yeniden ertelenecek.

Bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin en önemli gündem maddelerinden birini Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) olacak. LGS ve YKS’nin erteleneceği iddia edildi ve sınavlar için yeni tarih verildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün koronavirüs sebebiyle video konferans yöntemiyle kabine üyelerini toplayacak. Toplantıda bakanlar, koronavirüsle mücadelede yaptıkları çalışmaları ve Ramazan Bayramı sonrasında sektör sektör normalleşme sürecinin nasıl olacağı detaylarıyla görüşülecekler.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs sebebiyle örgün eğitime verilen aranın Haziran ayına kadar uzatıldığını duyurduğu basın toplantısında, “LGS‘nin ertelenip ertelenmeyeceğini Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak” demişti. Bugün düzenlecek Kabine Toplantısı’nın en önemli gündem maddelerinden biri de Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) olacak. 

Ayrıca Bakınız

UÇAK VE TREN BİLETLER SATIŞA ÇIKTI

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen demiryolu ve havayolu seferleri yeniden başlıyor. 28 Mayıs 2020’de başlayacak demiryolu seferleri için biletler bugün satışa çıktı. 4 Haziran 2020’de başlayacak iç hat uçak seferlerinin biletleri daha önce satışa sunulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir