Ana Sayfa / DÜNYA / Avrupa / YUNAN GAZETESİNDEN ATATÜRK KİTABI

YUNAN GAZETESİNDEN ATATÜRK KİTABI

Yunanistan’da bir yunan gazetesi Atatürk’ü anlatan kitabı okuyuculara hediye etti.

Yunanistan’da haftalık yayın yapan Proto Thema gazetesi, ’20. Asrın Büyük Şahsiyetleri’ adlı kitap promosyonu çerçevesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan bir kitapçığı okurlarına dağıttı.

Yunan halkının Atatürk’e ilgisinin farkında olan haftalık Proto Thema gazetesi, Atatürk’ün hayatını anlatan bir kitabı okuyucularına hediye etti.

Gazete, Ryan Gıngeras tarafından kaleme alınan ‘Mustafa Kemal Atatürk – Türklerin Atası’ başlıklı kitabın sunuş metninde, “Yunanların çoğu, Küçük Asya trajedisiyle özdeşleştirerek neredeyse içgüdüsel olarak ondan nefret ediyor. Bununla birlikte (Atatürk) Türkiye’de mutlak güç ve büyük çapta nüfuz sahibi bir şahsiyet idi. Mustafa Kemal Atatürk, ülkesinde kendi vizyonunu uygulama iradesine sahip olmasaydı, çağdaş Türkiye, en azından bugünkü haliyle olmayacaktı” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’da daha önce birçok gazete Atatürk hakkında kitap dağıtmış ve Atatürk hakkında binlerce makale yayınlamıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Bahçeli: Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası sosyal medya hesabından İdlib ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli Düşmanın görüldüğü yerde ezilmesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir