YUNANİSTAN KAPILARI TÜRKİYE’YE KAPALI

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya gibi kapıları kapatan Yunanistan normalleşme sürecinde 29 ülkeye kapılarını açıyor. Bu ülkeler arasında Türkiye yok.

Yunanistan, koronavirüs sonrası 15 Haziran’da turizme kapılarını yabancı turiste açılıyor: 29 ülkelik listede Türkiye hariç tüm komşulara izin var.

Euronews‘de yer alan bilgiye göre Yunanistan ayrıca, covid-19 salgınından en çok etkilenen Avrupa ülkeleri arasında olan İtalya, İngiltere, İspanya ve Fransa’da gelecek turistlere de kapılarını açmama kararı aldı.

Yunanistan’ın turist kabul ettiği 29 ülkenin listesi:

Almanya, Avusturya, Danimarka, Norveç, Finlandiya. Kıbrıs, İsrail, İsviçre, Japonya, Malta, Bulgaristan, Çin, Hırvatistan, Avustralya, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Estonya, Letonya, Çekya, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Lübnan, Litvanya, Macaristan, Güney Kore, Slovenya ve Slovakya.

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, izin verilen ülkeler listesi 1 temmuz 2020 de yeninden güncelleneceğini açıkladı.

Ayrıca Bakınız

08 Mart 2021 Günlük Koronavirüs Sayısı

Sağlık Bakanlığı 8 Mart 2021 tarihinin koronavirüs vaka ve ölü sayısını açıkladı. Bugün vaka sayısı 13 bin 215'e fırladı. Ölü sayısı 64 olarak açıklanırken yatan hasta sayısı da 767 oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir