YÜZÜNE ASİT ATILAN ÖZBEK UYRUKLU KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Türkiye’de bir kadın daha sevgili dehşeti sebebiyle hayatını kaybetti. Denizli’de kıskançlık krizine giren sevgilisi tarafından üzerine asit dökülen Özbekistan uyruklu genç kadın, tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra yaşamını yitirdi. Cani sevgili, “Kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2005 yılında kayınvalidesini öldürdüğü iddiasıyla tutuklanıp cezaevinde yatan Özgür G. (44), hafta sonu tatili için İstanbul’dan gelen Özbekistan uyruklu sevgilisi Sojida Kalandarova ve onun Kırgızistan uyruklu arkadaşı Sarvinoz K. ile birlikte otele gitti. İkili arasında kıskançlık ve aldatma iddiası yüzünden tartışma çıktı. Yaşanan arbede sırasında yüzünden tırmalanan Özgür Günden, öfkeyle lobiye inip emanet bıraktığı içinde asitli temizlik malzemesi bulunan poşeti alarak odaya geri döndü. Cani poşetten çıkardığı kutunun kapağını açarak içerisindeki asidi korkudan birbirlerine sarılan Sojida Kalandarova ve Sarvinoz K.’nın üzerine döktü.

Yaralanan her iki kadının çığlıklar atarak yardım istediği saldırıda, kendi yüzüne de asit gelen Özgür G. ise sağ gözünü kaybetti. Olayın ardından kaçarak otelden uzaklaşan Özgür G.’nin Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafndan yurt dışına kaçmaya hazırlandığını tespit edildi. Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan akrabalarına ait metruk evde saklanan Özgür G. yakalanarak çıkarıldığı mahkemeden cezaevine gönderildi.

Asitli saldırıda yaralanan Sojida Kalandarova ve Sarvinoz K., sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından Denizli Devlet Hastanesi’ne tedavi altına alındı. Sarvinoz K., tedavisinin ardından taburcu edildi. Saldırganın asıl hedefi olan ve vücudunun büyük bir bölümünde 3. derece yanıklar oluşan Sojida Kalandarova, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen genç kadın, olayın ardından 38 gün sonra tedavisinin devam ettiği yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir